Tarjoamme monipuolista koulutusta ajankohtaisista aiheista – mm. seminaareja, neuvottelupäiviä ja konsultointia. Koulutukset ovat edullisempia jäsenillemme.
Tällä hetkellä koulutamme enimmäkseen etänä! Etäkoulutukset mahdollistavat osallistumisesi paikasta huolimatta. Koulutuksemme ovat vuorovaikutuksellisia, ja jokaisella osallistujalla on mahdollisuus osallistua keskusteluihin sekä esittää kysymyksiä.
Saat linkin koulutukseen sähköpostitse. Osallistuminen on helppoa ja vaivatonta. Vastaamme mielellämme kaikkiin kysymyksiin koulutuksiin, etäyhteyksiin ja osallistumiseen liittyen.
Koulutuskalenteri, kevät 2025 (pdf, 1 Mt)
Lisätietoa verkkokursseista ja tilauskoulutuksista saat Kehitysvammaliiton yhtiöltä Saavuta Asiantuntijapalvelut Oy:ltä.
Saavuta Asiantuntijapalvelut Oy:n yhteystiedot
PERUTTU: Kehitysvammaisen kohtaaminen - Webinaari Kehitysvammaliiton jäsenille
Ajankohta: 2.9.2021 klo 13:00 - 15:00
Tapahtuma on peruttu.
Kenelle? Työntekijöille, joilla ei ole lainkaan tai vain vähän perustietoa ja kokemusta kehitysvammaisuudesta tai jotka haluavat kerrata tietojaan.
Webinaari järjestetään samansisältöisenä myös 9.11.
Peruutusehdot
Osallistumismaksu | Jäsenistölle suunnattu maksuton webinaari. |
---|---|
Paikkakunta | etäkoulutus |
Kouluttaja | Kouluttajat: Outi Raunetvuo ja Niina Sillanpää Kehitysvammaliitto ry |